جشنواره نوروزی “هرَنگُل “

photo1

جشنواره نوروزی “هرَنگُل “

نخستین جشنواره نوروزی انجمن دانش آموختگان خرم آباد در راه است…

این بار تصمیم گرفته ایم تا در آغازین روزهای فصل بهار ، به پاس نکوداشت فرهنگ غنی قوم لر ، جشنواره ای سه روزه برپا نماییم.

سه دوره تجربه غرفه نوروزی در سال های گذشته ، ما را برآن داشت تا در نوروز پیش رو گامی بلندتر برای ادای دِین به فرهنگ و هنر اصیل شهر و دیارمان برداریم. امسال انجمن دانش آموختگان خرم آباد با جشنواره نوروزی ” هِرَنگل ” به میان شهروندان و علاقه مندان به فرهنگ و هنر لرستان آمده است.

جشنواره ای که در آن ازآداب و رسوم ، سنت ها ، باورها و اعتقادات مردمان سرزمین تاریخ و طبیعت سخن به میان خواهد آمد و فرصتی است برای نمایش گنجینه های فرهنگی دیار مهر و مفرغ و بلوط.

از تلاش برای احیای پوشاک بومی مردمان لرتبار که قدمتی به درازای تاریخ دارد تا شناساندن جاذبه های محلی و آثار کمتر شناخته شده شهر و دیارمان به هم میهنان . از بررسی ریشه های موسیقی سرزمین ترانه ها که تلفیقی ست از عشق و هنر تا کوشش برای ماندگاری زبان مادری مان ، زبان لری.

از مفرغ لرستان خواهیم گفت که با درنوردیدن مرزهای جغرافیایی ، اوج هنرنمایی و خلاقیت مردمان لر را در مقابل جهانیان به معرض نمایش گذاشته است . در این جشنواره سه روزه با مفاخر ، مشاهیر و بزرگان لرستان آشنا می شویم و از توانایی ها ، دستاوردها ، خوراک محلی، صنایع دستی و فرهنگ گردشگری سخن می گوییم.

امید آنکه شاهد ابرازخرسندی و رضایت هم تبارانمان از این رویداد باشیم.

وعده دیدار ما : 7 ، 8 و 9 فروردین96
خرم آباد ، باغ گلستان (دانشگاه لرستان سابق)

✅ انجمن دانش آموختگان خرم آباد

0 replies

ارسال نظر

مطلبی ذهن شما را مشغول کرده است ؟
با ما در میان بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>